Kim jest feminimasoret?

Od ponad piętnastu lat zajmuję się studiowaniem oraz nauczaniem Judaizmu. Uzyskałam tytuł magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim na Katedrze Judaistyki, skupiając się zarówno na tematyce religii i kultury jak też historii Żydów. W tym samym czasie studiowałam i pracowałam w Jesziwie Pardes Lauder, będąc współtłumaczem wielu publikacji o tematyce judaistycznej.

Przez trzy kolejne lata studiowałam w prestiżowym Instytucie Studiów Żydowskich „Pardes” w Jerozolimie, uczestnicząc w Pardes Educators Program – programie studiów pedagogicznych. Program studiów obejmował między innymi dogłębne studia indywidualnych ksiąg biblijnych, Miszny, Talmudu, halachy (prawa religijnego), filozofii oraz pedagogiki.

Po zakończeniu studiów w Jerozolimie przez cztery lata uczyłam Judaizmu, kultury i historii Żydów (włączając naukę o Holokauście) w Shoshana S. Cardin School w Baltimore, pluralistycznym liceum żydowskim. Baltimore ma jedną z największych i najprężniejszych społeczności żydowskich w Stanach Zjednoczonych. Przez te cztery lata miałam nie tylko wspaniałe doświadczenie w uczeniu Judaizmu, ale także pogłębiłam swą wiedzę o współczesną tematykę żydowską, jak kwestie żydowskiego feminizmu, różnorodnych nurtów wewnątrz Judaizmu, udział Żydów w walce o prawa cywilne czy też osoby LGBT wewnątrz społeczności żydowskich.

Pasjonuję się kwestiami sprawiedliwości społecznej, problematyką mniejszościową (zarówno w sferze religii, etniczno-kulturowej, jak i seksualnej czy genderowej), jak też szeroko pojmowaną kulturą. Moim głównym hobby (a w przyszłości może i czymś więcej) jest fotografia artystyczna. Zainteresowanym polecam mój siostrzany blog-galerię: Fotografia Artystyczna daat.

Gdy nie czytam pozycji z zakresu judaizmu, feminizmu ich pochodnych, zaglądam do ukochanego Gombrowicza, lub zagłębiam się w kobiece kryminały wątkiem naukowym, jak choćby serie Kathy Reichs lub Patricii Cornwell.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał publikowany na tym blogu nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie,
bez pisemnej zgody autorki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s